Seriály

Tři novinky ze seriálového světa

Pojďme se společně kouknout, co je nového ve světě seriálů! Nenech si ujít nové řady a seriály a čti dál, třeba najdeš seriál, o kterém nemáš ani tušení nebo o svém oblíbeném zjistíš něco nového.

ORANGE IS THE NEW BLACK

Vy co znáte a sledujete OITNB jste právě poskočili radostí. ANO, je venku nová šestá řada tohohle neskutečnýho seriálu.

Pro vás co seriál neznáte, udělám v následujících pár řádcích rychlé nastínění. Seriál se odehrává v prostředí ženské věznice. Byl natočen podle autobiografické knihy Piper Kerman, kterou autorka napsala na základě svého pobytu ve vězení.

Nečekejte ale žádné složité útěky z vězení nebo krvavé bitky. Jedná se spíše o zobrazení reality. Intriky, soužití žen (kriminálnic) a obrázek toho, jak snadno se různé situace můžou obrátit v čisté zlo.  Také se často dozvíte o každé z hlavních postav, jaký byl jejich příběh „před“. Stoprocentně je to seriál, který byste měli vidět!

POZOR SPOILER 5. ŘADY!

A pro ty z vás, co seriál sledujete a celý rok se třesete na novou řadu. Taky jste už stihli zapomenout, jak vlastně poslední řada končí? Nebojte, zkoukla jsem to za vás. Asi si všichni pamatujete, že celá pátá řada ukazuje vzpouru ve vězení. V posledním díle je vzpoura prolomena a díl končí tím, že jsou vězenkyně naloženy do autobusů. Pár z vězenkyň se schovávalo ve starém bazénu. Tyto vězenkyně jsou nalezeny jako poslední a seriál končí přesně ve chvíli, kdy vězenkyně za ruce čekají, zda budou nalezeny, když dojde k odpálení dveří do „úkrytu“. V tu chvíli poslední díl zhasl a série skončila.

Odměnou za naše roční čekání je, že byla vypuštěna celá řada najednou, nemusíme tedy každý týden čekat na jeden díl. Tak si běžte udělat něco dobrého k jídlu a vrhněte se na to!

P.S. Seriál by se údajně měl vrátit i se 7.řadou v létě 2019.

ČSFD 84%

THE SINNER

Seriál, který podle mého názoru, není úplně známý a myslím, že spoustu z vás ho ještě neviděla.

Pokud máte rádi takové zvláštní divno, tenhle seriál je pro vás a právě skoro po roce začíná druhá řada.

Opět se vám pokusím přiblížit stručný obsah první řady. Hlavní postavou je žena, obyčejná žena, která má manžela a malé dítě. Žije obyčejným životem, jednoho dne ale na pláži zavraždí muže. Nožem, kterým ještě před pár minutami krájela ovoce pro svého syna. Vzhledem k životu, jaký vedla, si všichni kladou stejnou otázku. Proč? Na tuto otázku není ale schopná odpovědět ani sama „hrdinka“, protože zjišťuje, že si spoustu věcí ze své minulosti nepamatuje. Díky detektivovi, který ale nechce uzavřít případ bez zodpovězených otázek, vyplouvají na povrch stále nové a nové spojitosti s hlavní postavou a zabitým mužem. I přesto, že na začátku neměla hlavní postava zabitého muže vůbec znát.

Tenhle seriál nelze popsat dopodrobna, protože je to jeden z těch, kde nevíte nic, dokud to nedokoukáte, takže bych vám zkazila zážitek. S každým dílem jste sice blíž a blíž, ale celé vám to dá smysl až s tím posledním.

Zatím je venku pouze první díl druhé série, jsem tedy zvědavá, co si pro nás tvůrci připravili.

ČSFD 81%

SHARP OBJECTS

Osmidílný seriál z dílny HBO. Zveřejněné jsou zatím 4 díly.

Hlavní postavou je reportérka Camille, která se v minulosti díky domácímu prostředí, alkoholu a těžkým životním situacím dostala až do psychiatrické léčebny. Jaké chvíle si v léčebně prožila, se dozvídáme postupně ze vzpomínek, které v každém díle chvilkama problikávají podle toho, na co si Camille zrovna vzpomene. Reportérka se vrací do svého rodného města, aby informovala veřejnost o vraždách dvou mladých dívek, které se ve městě udály hned po sobě. Známé prostředí na ní má ale ne zrovna dobrý vliv a ani tomu nepřidává její psychicky labilní matka. Díky tomu se ale dozvídáme stále více a více vzpomínek z minulosti.

Doporučuji ale tenhle seriál opravdu dávkovat po dílech, není to ten typ, co byste měli zkouknout za večer. Pro spojení si různých věcí a dobré pochopení je lepší na seriál koukat s odstupem, pusťte si třeba vždy před spaním jeden díl. Teda ale jenom v tom případě, že dobře spíte, protože tenhle seriál ve vás může vyvolat spoustu pocitů. Ale nebojte, není to žádný horor! Nic tam na vás vyskakovat nebude.

Tak to zkuste a dejte vědět, co si o tom myslíte! Já osobně mám totiž zatím dost smíšené pocity.

ČSFD 77%

Tak si užívejte léto a nezapomínejte si po večerech v posteli občas dopřát svojí dávku seriálu.