Seriály

Pár seriálových tipů

Nemáte na co koukat? Tak doufám, že v tomhle článku vás zaujme nejméně jeden seriál. Samozřejmě vynechávám seriály, o kterých tu článek už je, abychom jsme se neopakovali. 🙂 

House of Cards

Dům z karet je pecka. Na tom seriálu zbožňuju to, že je tam krásně vidět, jak jsou lidi schopní jít za úspěchem přes mrtvoly. Spousta zápletek, lží a napětí. Tenhle seriál určitě bude bavit někoho, kdo se hodně zajímá o politiku. Ovšem já si myslím, že se v tom najde i člověk, co k politice zase tak blízko nemá. Kevin Spacey zvládá svou roli na jedničku. Je tu totiž v hlavní roli jako Francis Underwood, cílevědomý vypočítavý politik, který se postupně vyšplhává po kariérním žebříčku a nehledí při tom na vedlejší škody. 

Moc zajímavá postava je i jeho žena, která se postupně ukazuje, jaká vlastně je. Možná si pak budete říkat, že je ten seriál hodně přitažený za vlasy. Já samozřejmě nemůžu tvrdit, že to takhle v realitě chodí, protože do toho nevidím. Každopádně jsem kdysi někde četla, že i Barack Obama uznal, že ten seriál je hodně kvalitně zpracovaný a že od skutečnosti to nemá vůbec daleko. Za mě 10/10

Taboo

Taboo je seriál, na kterej jsem prišla kvůli Hardymu. Dopředu říkám, že se to určitě nebude líbit každýmu. Je to dost surový a ponurý. Odehrává se to na začátku 19. století a Hardy tu hraje chlápka, Jamese Delaneyho, který byl považován za mrtvého, ale vrátí se zpět. Po svém návratu se snaží získat zpět podnik, který jeho táta kdysi založil, ale není to tak jednoduché. Mě se na tom líbila ta atomosféra tý starý doby a celkově to zpracování, protože to je opravdu hodně kvalitní. Za mě 9/10 protože ve finále mi ten příběh není úplně nejbližší. 

Gotham

Na Gotham jsem chtěla začít koukat už tak před dvěma lety, ale začala jsem někdy o minulých Vánocích. Strašně se mi to líbilo a už se nemůžu dočkat další série. Nebyl jedinej díl, u kterýho bych se nudila, všechny byly naprosto skvělý. Super na tom seriálu je, že tam vidíte, jak se ty záporné postavy vyvíjejí úplně od začátku. Mě třeba hodněkrát překvapilo, kdo všechno je vlastně záporák. Já nemůžu úplně přesně říct, jestli je to poctivě udělaný podle komiksů, protože jsem nepřečetla zdaleka všechny, ale mě to jednoduše nadchlo.

První série je hlavně o organizovaném zločinu a o mafii, druhá je podle mě především o Jamesovi Gordonovi jako takovém. Ve třetí sérii se pak formují a objevují další záporáci, jako třeba Joker no a ve čtvrté je to všechno dohromady. Mě se nejvíc ze všech líbila ta třetí. Plus James Gordnon je fakt sympaťák. 🙂 10/10.

Peaky Blinders: Gangy z Birminghamu

Opět to nejlepší na konec. Peaky Blinders jsou pro mě srdeční záležitost. Cillian Murphy jako Thomas Shelby, ten hlavní z bratrů Shelbyových. Seriál, který je odehrává v Anglii ve 20. letech minulého století. První série začíná tak, že se Tomy snaží založit sázkovou kancelář na dostihy. 

Je to i docela romantika, protože potká Grace, která nově pracuje u něj v hospodě jako barmanka. Ve skutečnosti je to ale tajná policistka, která se snaží zjistit víc o zmizelých zbraních, které Shelbyovi někam ukryli. Víc tady z obsahu psát nebudu, abych toho neprozradila moc. Každopádně se můžete těšit na pořádnou akci, rvačky a nečekané zvraty. Za mě určitě 10/10. 🙂

Z dalších seriálů, které tady záměrně neuvádím, bych určitě zmínila Black Mirror (10/10), 13 Reasons Why (9/10) a Narcos (9/10). Kdo máte rádi komiksovky, určitě koukněte na Daredevil a The Defenders. Ovšem něž si pustíte The Defenders, měli byste vidět i Jessicu Jones, Iron Fista a Luka Cage. Já teď koukám na The Flash a zatím mě to moc baví.