Filmy

Mých 10 filmových favoritů

Je mi jasný, že většinu z těchto filmů asi všichni znáte. Kdyby se tu ale náhodou našel někdo, kdo některý z nich nikdy neviděl, měli byste to rychle napravit. Samozřejmě mám mnohem víc oblíbených filmů, ze kterých znám hlášky nazpaměť, ale to by ten článek asi nikdy neskončil. Jo a dopředu upozorňuji, že vynechávám všechny komiksovky, protože ty by tu zabraly většinu místa. Taky tu úplně nehodlám vypisovat obsah všech těch filmů, protože to si každý může přečíst na ČSFD. 🙂

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Začneme tím nejlepším na začátek. Pulp Fiction je film, kterej jsem omylem díky ségře viděla už asi v pěti letech. Samozřejmě jsem v tu dobu vůbec netušila, co se tam děje a jediný co jsem si pamatovala byl legendární tanec Travolty a Umy Thurman. Pak někdy asi v patnácti jsem si ho pustila znovu a od tý doby ten film úplně zbožňuju. Asi by se dalo říct, že je to můj nejoblíbenější film vůbec. Můžu si ho pustit, když jsem smutná, vysmátá nebo když nemám co dělat.

Requiem za sen

Další moje srdcovka. Tenhle film si rozhodně nemůžu pustit kdykoliv. Naopak si ho pustím tak dvakrát do roka, protože je to zkrátka dost silný kafe. Dalo by se říct, že tenhle film je vlastně o čtyřech lidech, kteří jsou všichni na něčem závislý. Tři z nich na drogách a jedna na hubnoucích pilulkách a televizi. Jasně, takhle to zní jako hloupý klišé, ale zkuste si ten film pustit a uvidíte, že ta myšlenka je fakt hluboká. Asi je nám všem jasný, že tohle nemůže dopadnout dobře. Jo a menší upozornění: tenhle film rozhodně není pro slabý povahy.

Skrytá identita

Leonardo Di Caprio, Matt Damon a Jack Nicholson. Myslím, že už tohle herecké obsazení mluví za vše. Organizovaný zločin, policejní kariéra a spoustu zápletek. Možná se vám stane, že poprvé ten film úplně nepoberete, což je úplně v pohodě. Je to totiž opravdu zamotaný. Jinak co na tomhle filmu taky zbožňuju jsou ty soundtracky. 🙂

96 hodin

Spousta akce a napětí. Jestli zbožňujete akční filmy, tenhle nesmí chybět ve vašem watchlistu. Je tu dobře vidět, že lidi pro peníze v dnešní době udělají téměř cokoliv a že nikomu se dneska nedá věřit. Dopředu říkám, že další dva díly úplně kazí pověst tomu prvnímu. Tenhle film mě zaujal i kvůli tomu, že se v něm jedná o obchod s bílým masem, což je dneska jeden z globálních problémů.

Černá labuť

Párkrát se mi stalo, že jsem někomu doporučila tenhle film a ten člověk ho odmítnul s tím, že ho balet nezajímá. Zvláštní přitom je, že to ale vůbec není o baletu, stačí totiž číst mezi řádky. Copak jen baletky jsou perfekcionistky? Právě že naopak. S tím pocitem, že se snažíme být ve všem nejlepší, ale pořád nám to nevychází, se asi setkává spoustu z nás. Tenhle film dokonce i skvěle zobrazuje tu paranoiu, kterou většina perfekcionistů cítí denně. Ten pocit, že jdou všichni proti vám, každý se vám snaží ublížit, všichni se na vás falešně usmívají… No, je fakt, že tenhle film se člověku zavrtá hluboko pod kůži.

Všemocný

Taky byste si občas nejradši vzali něco, po čem byste věděli všechno na světe? Tenhle týpek to štěstí má, ale postupně se to přestává líbit jeho okolí. Podle mě taková zpráva, kterou se nám tvůrci tohohle filmu snaží předat je ta, že je normální občas něco nevědět. Tenhle film má celkově moc zajímavou myšlenku a přijde mi úplně skvěle zpracovanej. Plus Bradley Cooper v hlavní roli, takže..

Přelet nad kukaččím hnízdem

Můj nejoblíbenější film číslo dvě a moje úplně nejoblíbenější knížka. Film, který je celou dobu plný naděje, která ale nakonec stejně vyprchá. Podle mě úplně nejlepší role Jacka Nicholsona. Kdo tenhle film nikdy neviděl, fakt o hodně přišel. Pochopitelně pokaždý na konci brečím. 

Million Dollar Baby

Už si asi říkáte, že jsem trošku blázen na depresivní psychologický filmy. Tenhle film je dokonalým úkazem toho, když vám život nepřeje. Snažíte se, někam se dostanete, ale osud to měl asi připravený jinak.  Taky je tu skvěle vidět, že pokud něco chcete, tak proto nikdy nesmíte přestat bojovat. 🙂

Let

Kdo nemá rád katastrofické filmy, tak se mu tohle asi moc nezalíbí. Kapitán letadla je alkoholik závislý na drogách a stejně jde v pohodě pilotovat letadlo. Jasně že to letadlo spadlo, ale ne tak úplně jeho vinou. Samozřejmě je pro něj dost těžký to všem vysvětlit, vzhledem k tomu, v jakým byl stavu. Upřímně si myslím, že tenhle film není zase takový umělecký dílo, ale já ho mám prostě ráda. 

Hanebný pancharti

Tarantinovkou začínáme i končíme. Další film plný nadsázky, černého humoru a satiry. Myslím si, že Brad Pitt tu má nejlepší roli ze všech filmů, kde zatím hrál (když vynechám sympaťáka v Dannyho parťácích nebo v Mr.& Mrs. Smith). Jestli se chcete zasmát a představit si, jaký by to bylo, kdyby se historie dala přepsat, určitě na tohle mrkněte.

Tak jo, to by bylo všechno. Doufám, že jste si vybrali aspoň jeden film. Pokud ano, přeji příjemné koukání. 🙂