Fitness

Jak začít s posilovnou!

Zdravím všechny, které zaujal nadpis tohoto článku. Dnes si rozebereme, jak začít v posilovně, čemu se vyvarovat, co je lepší a co naopak není.

Pro začátek je dobré stanovit si cíle, kterých chceme dosáhnout, protože pokud se nám jich podaří dosáhnout, povzbudí nás to a bude pro nás pohodlnější se stále posouvat dále. Při první návštěvě posilovny bychom se neměli ihned rozeběhnout k jedno-ručním činkám a dát si biceps, jak to většina mladých lidí dělá, chápu, mít velký biceps je důležité, ale není to všechno. Opravdu důležité je naše tělo připravit na zátěž v tréninku a to za pomocí rozcvičky.

Rozcvička před tréninkem

Rozebereme si několik pro mě základních cviků, které sám využívám před každým tréninkem. Jako první určitě zařazuji běh na páse, kdy se nám takzvaně „zahřejí“ naše klouby, vazy a prokrví se nám tělo. Obvykle na páse běhám 5 minut, ale samozřejmě každý potřebuje jinou dobu (to už záleží na vás). Dále zahřívám ještě jednou klouby jako kolena, lokty a ramena jednotlivými cviky. Kolena zahřívám nejčastěji dřepy s vlastní vahou a hodně opakování. Na lokty rád využívám horní kladku s provazy, kdy opět provádím hodně opakování s malou vahou a na ramena, která jsou za mě nejnáchylnějšími klouby na zranění, používám pravidelně několik cviků. (Zahřátí ramen a jejich rozcvičení si rozebereme v dalším článku.)

Začátek našeho prvního tréninku

Po naší rozcvičce se můžeme vrhnout na náš první trénink. Jestliže jsme nikdy v posilovně nebyli, neměl by náš trénink být nijak dlouhý a náročný, protože pro naše tělo bude stačit i menší zátěž k tomu, abychom se druhý den cítili, že jsme v té posilovně byli. Jak tedy sestavit náš první trénink si ukážeme též v dalších článcích.

V dalších dnech ode mne můžeš čekat další články a to například konkrétní tréninky, kdy je do podrobna rozepíšu, rady a typy, něco z kuchyně do fitness života a další. Pokud chceš, můžeš mě sledovat na mém instagramu – __philipp10__, kam mi můžeš psát reakce, a též zde zjistíš, jestli náhodou nevyšel nový článek.

To by bylo ode mne pro dnešek vše a brzy u dalšího článku ahoj.