Cestování

5 nejkrásnějších míst Říma

Jestli hledáte kouzelné město, které se nenachází ani tak daleko, je to určitě Řím. Jako hlavní město Itálie, poskytuje spoustu památek, na kterých můžete oči nechat.

1. Koloseum

Jedna z nejznámějších památek Říma, která by se dala považovat za jeho dominantu, to, s čím si lidé toto město spojují. Bývalý amfiteátr, který se nachází poblíž Forum Romanum je nejenom krásný zvnějšku, ale má přístup i dovnitř, kde si celou pamětihodnost můžete obejít dokola.

2. Vatikán

Jako samostatný městský stát uprostřed města, je sám o sobě zajímavý. Území Vatikánu obsahuje Baziliku sv. Petra, ze které je nádherný výhled na Svatopetrské náměstí a nejenom na Vatikán, ale i na Řím. Dále Vatikánské muzeum a Sixtinskou kapli, kterou zdobí díla Michelangela. Důrazně doporučuji si zakoupit vstupenky online přes internet, neboť se vyhnete obrovským davům a frontám na místě.

3. Fontána di Trevi

Vzhledem k tomu, že se tato fontána nachází na poměrně malém náměstí a je velice frekventovaná, bohužel k ní patří obrovské davy turistů. I přesto je jedním z nejvíce navštěvovaných míst v Římě, protože ta chvilka mačkání mezi lidmi za to stojí.

4. Altare della Patria

Neboli památník Viktora Emanuela II. Dle mého památka celkem neznámá, ale rozhodně stojí za navštívení. Má nádhernou bílou konstrukci, dá se vyjet výtahem až nahoru, kde spatříte krásný výhled na celý Řím. Uvnitř je také možnost podívat se na zajímavé expozice.

5. Forum Romanum

Forum Romanum je nejstarší místo v Římě a bylo dříve centrem všeho dění. Dneska se zde můžete procházet mezi zbytky významných budov, jako jsou oblouk Septima Severa, Saturnův chrám či Titův oblouk.  Z Fora se dá jít na Palatin, což je vrcholek, ze kterého lze krásně vidět na Forum Romanum a Koloseum.