Pečení a vaření

Osvědčený recept na domácí vafle

Taky občas projíždíte instagram a najednou narazíte na profil známého, který ,,postuje“ z kaváren fotky nazdobených vaflí ovocem, šlehačkou, či čokoládou, a vy si říkáte, že byste si takové taky dali? Mám pro vás recept díky kterému si takovéto vafle (zdobené podle vaší vlastní chuti) můžete udělat v pohodlí domova! A je velmi jednoduchý – zvládl ho i úplný amatér, jako jsem já.

Jednu nevýhodu to však má – základem všeho je mít doma vaflovač, protože jak jistě víte, vafle mají svůj specifický tvar, který na pánvičce nevytvoříte. 

Minulé Vánoce jsem dostala vaflovač a od té doby jsem zkoušela plno receptů na výborné vafle. Ani jeden mi nevyhovoval, napřed se mi vafle přichytávaly, poté nekřupaly. Nyní jsem objevila recept, díky kterému upeču vafle, které mají tu správnou chuť!

Na tyto skvělé vafle budete potřebovat:

  • 175 g hladké mouky
  • 3 ks vejce
  • 150 ml mléka
  • 7 lžic rostlinného oleje
  • 1 lžička cukr krystal (já moc nesladím, takže cukr podle chuti)
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • špetka soli

Na vymazání kokosový olej – vafle díky němu získají nádhernou vůni.

Postup je velmi jednoduchý – V míse smícháte všechny suché přísady. Oddělíte bílky od žloutků a bílky ušleháte do tuha. Do mísy k suchým ingrediencím přidáte olej, žloutky, mléko – poté šleháte těsto do hladka (já preferuji ruční mixér, abych se ujistila, že v těstu nebudou žádné hrudky). Poté opatrně vmícháte ušlehané bílky.

Následně přichází samotné pečení. Před nalitím těsta do vaflovače potírám plochy výše zmíněným kokosovým olejem pro náhernou vůni – a zároveň se vafle nepřilepí.

Nyní následuje samotné zdobení – má nejoblíbenější část celé přípravy. Zdobení je totiž zcela na vás. Fantazii se meze nekladou. Já pro mé vafle zvolila co dům dal: lehký jogurt, na ozdobu maliny a rybíz ze zahrádky. Ovšem to bych nebyla já, kdybych nepřidala trochu čokolády (hlavně po ránu). Proto jsem svou snídani dozdobila ,,bobíkem“ rozehřáté čokolády na vaření.

A dílo je hotovo! Teď už jen zbývá se usadit, pustit si váš oblíbený film/seriál a vaše domácí vafle si pořádně vychutnat.

Budu moc ráda když se do komentářů podělíte o vaše oblíbené recepty, nebo mi napíšete na můj instagram, jehož ikonku vidíte níže:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.