Mazlíčci

Jednoduchý dortík pro vašeho kočičího miláčka

Sama mám doma kocourka Montíka, a už je to rok, co se stal láskou mého života. Říkáte si, že kočka k vám nikdy nepřilne tak, jako pejsek, ale divili byste se. Monty se stal mým nejlepším kámošem. Dnes slaví svůj 1.rok a já se rozhodla vytvořit mu narozeninovou dobrotu.

Ze všeho nejdříve byste měli svou kočku dobře znát a vědět, co má nejradši. To je nejdůležitější. Kočky na rozdíl od psů bývají velice vybíravé. U nás doma je tomu přesně tak. Já jsem pro dortík vybrala především to, co má Monty rád, ale zároveň to často nedostává. Již od malička je navyklý pouze na kvalitní granulky a syrové maso – občas mu dopřeji nějaký ten pamlsek (ale vážně jen zřídka). Kočičí pamlsky obsahují plno soli, což není pro kočky (ani pro pejsky) v časté konzumaci vhodné. Konzervy či paštiky přestal jíst sám od sebe, vždy vylízal pouze šťávu a kousky masa v misce zbyly, takže jsme od toho upustili. Myslím, že to není vůbec na škodu, protože v dnešní době jen zřídka seženeme konzervy s vysokým obsahem masa.

Jelikož jsem za ten rok dobře poznala, co Montymu chutná, a co ne, tak jsem do jeho narozeninového dortíku vybrala následující „mňamky“:

  • 2 trojúhelníčky taveného sýru
  • 1 sardinka naložená v tomatové omáčce
  • 1 lžička vaničkového tvarohu
  • 1 plátek vepřové šunky (95%masa)
  • cca 50 ks kuřecích polštářků Dreamies
  • trochu lososové pasty Dein Bestes
  • 2 ks tyčinka Dein Bestes

Nejprve jsem nakrájela trojúhelníčky taveného sýru na plátky a udělala jsem si z nich kulatý základ. Na základ jsem vyskládala nasekanou sardinku v tomatové omáčce jako druhou vrstvu. Následně jsem jako třetí vrstvu přidala tvaroh a ozdobila šunkou nakrájenou na drobné kostičky (Montík mi velké kusy nikdy nesní). Kolem dokola jsem položila kuřecí poštářky Dreamies. Poté jsem dozdobila „bobíky“ losové pasty a mezi ně jsem naskládala kousky tyčinky jako paprsky.

Důlěžité je, aby dortík nebyl velký. Na jednu stranu chceme svým mazlíčkům udělat radost pořádnou dobrotou, ale na druhou stranu jim jistě nechceme ublížit. Tolik dobrot plných soli najednou by mohlo jim spíše uškodit (kord když na to nejsou zvyklí). Já jsem zvolila malý talířek a opravdu všech potravin v maličkém množství a počítám s tím, že si to Montík jistě nechá na druhý den.

Jakmile jsem Montíčkovi dort podala, vrhnul se do něj bez zábran. Během spořádávání radostně vrněl. Poté přišel zamnou a pomazlil mě. Není hřejivější pocit, než spokojený miláček. Vždyť oni jsou jediní, kteří nás milují, a nic neočekávají zpět.