Seriály

6 seriálů, které byste měli vidět!

Holky, kluci, seriáloví maniaci.

Pokud je někdo z vás aspoň trošku závislák na seriálech stejně jako já, dala jsem jich dohromady pár, co prostě musíte vidět! Ne všechny jsou i pro kluky, ale nebojte, včas vás na to upozorním. Pro mě je tohle taková top 6 na současný seriálový scéně.

13 REASONS WHY

V první řadě vážně cenim celou pointu tohohle seriálu. Chvílemi je to síla, protože si najednou uvědomíte, že tohle všechno se vážně někde děje. Nebo takhle. Všichni samozřejmě víme, že se šikana, znásilnění i sebevraždy  objevují téměř všude, ale seriál vás donutí se vžít do toho, jak se ti lidé opravdu cítí. A jaký dopad to má na spoustu dalších.

Hlavní „hrdinkou“ seriálu je Hannah Baker, obyčejná středoškolská holka, která se ovšem rozhodne spáchat sebevraždu. A aby toho nebylo málo, rovnou nahraje na kazety 13 důvodů, proč se k sebevraždě rozhodla. V celé první řadě tedy další z hlavních postav, Clay Jensen, poslouchá kazetu za kazetou, kdy Hannah vypráví vše, co se jí stalo a nebojácně ukazuje prstem na každého, kdo se zapříčinil na její sebevraždě.

Jeden díl=jedna kazeta.

Nedávno vyšla druhá řada, která řeší všechny odhalené události z té první. Tentokrát se dočkáme náhledu z druhé strany od osob zmíněných na kazetách. Nechci to tu popisovat úplně dopodrobna, protože byste přišli o celé to napětí „co se asi stane potom“. Tenhle seriál jsem sledovala s přítelem, takže kluci, není to žádná holčičí slaďárna, klidně do toho běžte taky! A navíc, příští rok nás čeká třetí řada, takže je na co se těšit.

ČSFD 83%

RIVERDALE

Tohle je prostě (jak já říkám seriálům ze středních škol) „highschoolovka“ trošku jinak. Nebo vlastně úplně naruby. Náplní seriálu je sice prostředí střední školy a teenagerů, ale místo toho, aby řešili, kdo dal komu pusu a jaký kluk je ten nejhezčí, největším tématem jsou většinou vraždy. Záhady. Ztráty. Manipulace. Je to jeden z těch seriálů, co je naprosto nereálný. To, co si tam totiž dovolí 16tiletí kluci a holky, to jak je rodiče vlastně absolutně nehlídají, jak je úplně běžné honit v 16ti letech po městě vraha nebo třeba ve finále i někoho zabít, je vlastně chvílemi hrozný bizár.

Ale ten seriál je tak moc jiný, až vás to prostě donutí koukat dál. Jen od toho nečekejte žádnou extra hloubku, je to prostě ideální na úplné vypnutí. Opět bych řekla, že seriál zvládnou i kluci, záleží určitě na vkusu.

ČSFD 77%

THE FOSTERS

The Fosters je srdcovka. Tenhle seriál vyšel už v roce 2013, ale poslední díly byly vypuštěny před několika dny. Pustila jsem si The Fosters ve chvíli, kdy jsem absolutně netušila, na co koukat a bylo to upřímně první, u čeho se mi líbil úvodní obrázek. Seriál se odlišuje už tím, že rodiči jsou dvě ženy, které se do sebe náhodně zamilovaly a vytvořily rodinu. Vychovávají pět dětí, z čehož jen jedno z nich je biologicky spojené s jednou z matek, ostatní děti jsou adoptované. Všechny „děti“ jsou vlastně teenageři. Seriál je plný problémů spojených s adopcí, biologickými rodiči, jinou sexuální orientací a běžnými rodinnými situacemi.

Seriál má 5 sérií, takže je to fajn, pokud hledáte něco na delší dobu. Určitě seriál spíš pro holky.

ČSFD 79%

NARCOS

Drogy, vraždy, peníze, moc. Pablo Escobar. Nevím, jestli má cenu tohle téma víc popisovat, ale určitě to stojí za to. Pokud víte, kdo byl Pablo Escobar, ale neznáte žádné detaily, díky seriálu se dozvíte i věci, nad kterými se nepřestanete divit.

Takže doporučuji všema deseti. Od Narcos se určitě neodtrhnou ani kluci.

ČSFD 94%

THE 100

Možná dost pravděpodobná budoucnost. Na Zemi nežije nikdo kvůli vysoké radioaktivitě. Lidé žijí ve vesmíru, sešlou ale na zem 100 vězňů, aby vyzkoušeli, zda už je na Zemi možný život. „Stovka“ si musí na Zemi obstarat vše. Jídlo, obydlí, bezpečí. Záhy zjišťují, že na Zemi nejsou jediní a musí se všichni řídit heslem „zabij nebo umři“.

Seriál má teď nově i pátou řadu, kterou jsem zatím ještě nestihla a je vhodný i pro kluky.

ČSFD 76%

BLACK MIRROR

 

Řekla bych, že možná to nejlepší na konec. Black mirror má neskutečnou sílu, hloubku a donutí vás se dost zamyslet.

Každý díl je o něčem jiném, není to tedy navazující seriál, ale když se díváte pozorně, uvidíte maličké detaily, které díly tak trošku spojují. Určitě nic neztratíte pokud nějaký díl vynecháte, ale doporučuji vidět všechny. Seriál se pohybuje svým způsobem v budoucnosti, která se ale nebezpečně prolíná se současností. Většinou odkazuje na to, jak se svět až moc rychle rozvíjí v technologiích, jak jsme až moc závislí na sociálních sítích a jak snadno nás vše může dostat k násilí, nebo dokonce až na pokraj smrti. V některých dílech je tak moc pravdy, až vás z toho bude mrazit.

Seriál je vhodný pro každé pohlaví v jakémkoliv věku.

ČSFD 89%

Často taky přidávám nové seriály na instagram, kde mě najdete pod jménem batynka. Také se tam vždy dozvíte o novém článku. A jelikož seriálů není nikdy dost, budu ráda, když mi do komentářů poradíte zas nějaký váš oblíbený seriál ♥ 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.